Jak Dokładnie Działa Zakochanie?

  • by

Jak Dokładnie Działa Zakochanie?W dzisiejszym artykule poznasz techniczne aspekty metodyki uczuć. Za to wszystko odpowiadają określone przez biologię mechanizmy.

Nie możesz wywołać ich bezpośrednio, jednak wszystkie te mechanizmy sprowadzają się w konsekwencji ku stymulowaniu umysłu kobiety do wydzielania określonych hormonów.

Tych kluczowych nie ma zbyt wiele i da się je wywołać w równoległych sytuacjach, bardziej przyziemnymi sprawami, sposobem w jaki spędzisz z nią czas.

Istnieją metody, dzięki którym ona przeżyje to wszystko przy Tobie, odpowiednie stymulanty napłyną do jej mózgu w wyniku reakcji, jaką jest biologiczny mechanizm doświadczania tych uczuć.

Kontekstowo, zostaną one połączone z Tobą, ponieważ w pamięci ewidentnie „widnieje”, że te mechanizmy zostały uruchomione gdy byłeś przy niej.

Jako przykład podam Ci oksytocynę, która wydzielając się w organizmie zarówno niemowlaka jak i matki podczas karmienia, odpowiada za tworzenie przywiązania.

W jakimś sensie, podobny mechanizm funkcjonuje wśród zwierząt, kiedy małe po wykluciu bierze za matkę tą, z którą spędza pierwsze sekundy swojego życia.

Nic innego jak nagła i silna dawka oksytocyny odpowiada za wytworzenie i zapisanie w pamięci tego wrażenia, stworzenia tym samym silnego związku psychicznego.

Możesz stymulować jej mózg do wydzielenia tych „półproduktów” zakochania w wyniku spędzanego razem czasu, a znając niezbyt skomplikowane zasady progresji emocjonalnej, możesz szybko przeprowadzić ją poprzez odpowiedni koktajl emocjonalny.

Największą rolę odgrywają – za wyjątkiem oksytocynyserotonina i dopamina.

Serotonina to w dużym uproszczeniu hormon szczęścia, syntetyzowany przez organizm.

Istnieje środek, w większości państw zakazany, który blokuje wychwyt zwrotny serotoniny przez ok 3h, powodując że mózg zostaje nią praktycznie zalany. W wyniku tego, użytkownicy znajdują się w stanie nieskończonego błogostanu, empatii i potrzeby kochania wszystkiego i wszystkich.

Powszechnym twierdzeniem naocznym stało się, że więzi między osobami nie tylko różnej płci zwiększały się w sposób długotrwały po takiej ‚imprezie’.

Co jest istotne, po nagłym wydzieleniu dużej ilości serotoniny dochodzi do nagłego spadku tego poziomu, a nawet deficytu, przy jednocześnie zachowanym poziomie dopaminy.

Zmniejszona ilość serotoniny i zwiększona ilość dopaminy to kombinacja wręcz ocierająca się o uczucie zakochania.

Nic dziwnego, że przy braku tego związku zakochani cierpią z powodu bezsenności i mają skłonność do stanów depresyjnych.

W tym sensie kobieta najpierw musi wpaść emocjonalnie w małą „depresję”, że Ciebie nie ma (spadek serotoniny, dopamina pozostaje na swoim poziomie), by zajść mogły następnie procesy mechanicznego nagrodzenia jej napływem serotoniny, gdy znajdzie się w Twoim otoczeniu.

Jak Dokładnie Działa Zakochanie?
Latest posts by F. (see all)

Dodaj komentarz