Jak Myśli Kobieta? Jak Działa JEJ Umysł?

  • by

Kobieta lepiej dostrzega kolory oraz jest bardziej wyczulona na ich różnorodność w ramach jednej barwy, bo mają więcej połączeń neuronowych akurat w obszarach, w których z sygnału przekazanego oczyma tworzy się obraz.

Więc gdyby ona na moment wcieliła się w mężczyznę, byłaby rozczarowana kolorystyką świata. Mają lepsze HD 🙂

Nie chodzi o to czy umie nazwać kolor, bo to jedynie umowna wiedza nabyta. Po prostu – dasz jej dwie koszulki i dla niej jedna z nich będzie minimalnie bardziej czerwona, podczas gdy druga minimalnie bardziej różowa.

Dla faceta będzie to identyczny kolor, taka forma daltonizmu. Tak samo owad nie rozróżni limanowego od jasnozielonego, czy zielonego w ogóle, bo owady mają obraz tak uproszczony w zakresie kolorów, że wygląda jak kreskówka.

I nie jest też tak, że faceci emocji nie mają, bo to byłby absurd. Mamy. Z tym że, czujemy je słabiej, bo mamy mniej „macek do ich odczuwania”.

Zauważ, że w określonej okoliczności zewnętrznej negatywnej dla jakiejś pary, kobieta wybucha płaczem, podczas gdy jej facet siedzi zdołowany i myśli.

A dlaczego nie płacze też?

Przecież mężczyźni też płaczą. Przy odpowiednio silnym impulsie emocjonalnym, facetowi polecą łzy. Dlaczego facet ma tak raptem kilkanaście razy w życiu?

Bo SŁABIEJ odczuwa emocje, więc potrzeba czegoś naprawdę mega silnego do wywołania takiego poczucia, jak u kobiet w przypadku już słabszych impulsów.

Czasem przy odpowiednio silnej dawce emocjonalnej, facet zatraci chwilowo swój racjonalizm i w danej chwili postąpi nieracjonalnie, pod wpływem emocji. Ale nie jest to codzienne.
To o czym możemy mówić, to tylko (i aż) różnica skali.

Ona zawsze będzie kochać mocniej, nawet w sytuacji, gdy jej facet kocha ją „na zabój”. Nawet jeżeli on będzie kochać ją z maksymalną możliwą technicznie siłą tej miłości, to po prostu odczuwanie będzie zawsze słabsze.

Oczywiście, nie dotyczy to sytuacji, gdy on jest zakochany po uszy a ona jedynie troszkę. Tą sama dawkę emocjonalną one czują MOCNIEJ.

Tylko że facet nigdy tego nie doświadczy, poza faktem rozumienia że tak jest, bo nie ma skali porównawczej.
200 lat temu prędkość 60km/h wydawała się szalonym maxium, bo nie znano niczego szybszego – konie biegają z taką prędkością, rekord superkonia wynosi 69km/h na krótkim dystansie.

Dziś na trasie taka prędkość irytuje.
Wszystko jest kwestią istnienia porównań w doświadczeniu.

Pozdrawiam
F.

Leave a Reply