Jak odzyskać byłą?

  • by

To byl zwiazek na odleglosc i jezdzilem w jej strony co tydzien (trenuje tam) i zawsze u niej spalem i zawsze zostawalem na caly weekend. Po zakonczeniu sezonu (w czerwcu) rozstalismy sie. A jako argumentacje rozstania uzyla ze nasz zwiazek nie ma sensu bo od dluzszego czasu nam sie nie uklada (duzo sie obrazalismy na siebie jak jedna osoba robiala cos nie pomysli tej drugiej zamiast porozmawiac o tym). (…)
Sama nie raz pisze do mnie ale jak raz zaproponowalem jej spotkanie po treningu (czyli w cztery oczy) to nie mogla bo jechala na studia zaoczne, ale chyba z miesiac pozniej jak jeszcze w miedzyczasie dalej nam sie swietnie rozmawialo (rozmawialalismy tak samo jak za czasow jak jeszcze bylismy ze soba czyli duzo smiechu luzna atmosfera itd) zadzwonilem do niej i zaproponowalem spotkanie to powiedziala ze nie wie i ze nastepnego dnia da mi znac i napisala: sory ale nie spotkamy sie. zapytalem czy to brak checi czy czasu to odp ze checi. Mysle ze dalej cos do mnie czuje ale jest to male (dlatego ze mnie nie widuje a jak juz widzi raz na tydzien to tylko przez chwile) (…)
Tylko co mam zrobic zeby zrozumiala ze jestem juz lepsza wersja siebie i sama chciala sie spotkac i mnie odzyskac?

Maciek

Hej
Klasyka – jej zachowanie jest dziwne, ale jednocześnie jest zupełnie standardowe. Ja przerabiałem taki problem w 2011. Mój kolega rok wcześniej miał identyczną sytuację. W zeszłym roku 3 osoby przerabiały tego typu akcję ze „swoimi” dziewczynami, a mowa jedynie o moich znajomych.
Ona będzie z pełną weną i uśmiechem rozmawiać z Tobą przez telefon, długo i o każdej porze. Przez internet również popiszecie. Jak tylko jednak zaczniesz naciskać na oczekiwane spotkanie na żywo, zacznie się wykręcać. Tu było już dwojako – albo łapały focha i pretensje, że nie rozumiesz że ona nie ma czasu (ściema), albo z uśmiechem udają, że nie z ich winy okoliczności tak się układają, że nie mogą się spotkać. Najczęściej w ostatnim momencie coś się stanie. (tu również ściema). Dziewczyna o której piszesz jest minimalnie bardziej asertywna, bo wprost mówi, że nie.

Ale przez telefon jest już wszystko fajnie. I możecie rozmawiać godzinę, ale tej samej godziny nie możecie spędzić na rozmowie na żywo.
Żadna się nie przyzna, ale ich logika jest następująca: ona bardzo dobrze wie, że kiedy dojdzie do spotkania, jej emocje odżyją, a ona tego nie chce. Za każdym razem jest tak, że ten kontakt który żyje na poziomie telefonów czy pisania ze sobą, zanika bezpowrotnie i nie ma już później żadnego kontaktu.

Przerabialiśmy to i tak naprawdę jest tylko jedno skuteczne rozwiązanie. Musisz sobie to jakoś zorganizować – jedynym sposobem jest „spontaniczne” spotkanie lub spotkanie pod pretekstem czegoś naprawdę bardzo ważnego (ale to musi być mocny powód niezwiązany z waszą relacją, jak nie masz takiego to nie próbuj w ten sposób).
Ona musi mieć wrażenie, że spotkanie jest czystym przypadkiem, naturalnie jednak rozmawiacie, jeżeli Ci nie ucieknie z powodu włączonego w domu żelazka, to emocje rozruszasz w niej bardzo szybko, ponieważ ona sama dodatkowo padnie ofiarą placebo – jej przeświadczenie, że spotkanie z Tobą obudzi jej emocje, spowoduje że zacznie się tego doszukiwać by odpowiedzieć sobie na pytanie czy tak się dzieje, skupi na tym swoją uwagę i wzmocni cały proces.

Możesz zrobić z dziewczyną bardzo dużo, ale podstawą jakiegokolwiek oddziaływania na nią jest możliwość kontaktu na żywo.

Pozdrawiam
F.

Jak odzyskać byłą?
Latest posts by F. (see all)

Dodaj komentarz