Jak Zbudować Sympatię Za Pomocą Historii… ?

  • by

Widzisz, to że znasz ŚWIETNY przepis na Wołowinę i jej go podasz nie zadziała tak mocno,

jak wtedy gdy opowiesz jej swoją historię o tym jak to odkryłeś i jak do tego doszedłeś i jakich ludzi po drodze spotkałeś.

Zobacz, jeżeli powiesz kobiecie „hej, jestem Daniel i znam sposoby na najlepszą wołowinę”, to niczego tym nie zbudujesz.

ALE.

Jeżeli powiesz jej – posłuchaj, bardzo dużo osób ma z tym problem. Ze mną było tak samo, uciekały przede mną wszystkie woły i krowy, a jak już jakąś złapałem, to nigdy nie mogłem się doczekać pioruna, żeby upiec mięso.

Jak już doczekałem się i zaczynałem coś z tą wołowiną robić, była tak twarda że inżynierowie do dziś zastanawiają się, czy bez rozszczepienia atomu dałoby się ją poporcjować.

Ale jeden dzień wszystko zmienił. To był dzień w którym wszystko zmieniło się nagle, kiedy poznałem czeskiego pasterza u podnóża porosłej lasem góry, wybijającej się pośród zielonych łąk tamtej bajecznej krainy.

Był niesamowitym człowiekiem, delektował się każdą minutą dnia, każdą chmurą na niebie, każdym powiewem wiatru. Przyrządzał najlepszą wołowinę na świecie.

Pokazał mi tylko 3 rzeczy, które musiałem zmienić. Od tego czasu każdy dziwi się, jak to robię…

W tym miejscu otwierasz pętle i wrzucasz CONTENT, czyli jak mięso robić. Potem zamykasz pętlę.

W tym momencie ona nie tylko dowiaduje się jak zrobić dobrą wołowinę, ale także żyje opowieścią kogoś, kto miał jej problemy (czyli w naszym przykładzie problemy z wołowiną),

kto pojechał gdzieś daleko stąd i poznał kogoś wspaniałego, kim każdy z nas chciałby być.

Następnie ten bohater został nauczony przez pasterza cennych nauk, które zmieniły to co robił.

Odtąd nie popełniał już błędów, bo je zrozumiał i to sprawiło, że stał się lepszym człowiekiem.

Teraz każdy chce brać z niego przykład, chce przyrządzać wołowinę jak nasz bohater.

Tym bohaterem oczywiście jesteś Ty. A widzem jest ona.

Historia się zamyka i wszystkie panie, które poznały historie bohatera od wołowiny, żyją teraz tą górą, łąkami, pasterzem i wołem… i tym, który tego dokonał.

Leave a Reply