Laski to tylko emocje

  • by

Laski to tylko emocjeWiększość osób, z tego co zauważyłem, sprowadza swoje pojmowanie tematu emocji u kobiet, jedynie to poziomu rozumienia w ramach którego wiadomo jest, że na kobietę nie działają argumenty i że trzeba starać się zmieniać jej emocje, pilnować tych emocji i będzie ok.
Otóż, nie 🙂
I w dzisiejszym artykule zdecydowałem się wyjaśnić Tobie tą kwestię w sposób profesjonalny i jednolity.
Po pierwsze, to co już większość wie – kiedyś naukowcy sądzili, że każda półkula mózgu jest taka sama. Natomiast w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat doszli do wniosku że się mylili, każda półkula pełni inną funkcję. Lewa półkula, odpowiada za logikę, rozumienie, matematykę, analitykę. Prawa półkula odpowiada za emocje, instynkt, kolory, fantazje.
Tak się składa, że kobiety działają jakby bardziej prawą półkulą, stąd mają intuicję, przeczucie, wyczucie, widzą lepiej kolory itp.

A mężczyzna działa bardziej lewą półkulą, dlatego kalkuluje, analizuje, wnioskuje, oblicza, itp.

Musisz przyjąć do wiadomości fakt, że ocena intelektualna niewiele znaczy w umyśle kobiety. Tam są tylko emocje i na nich wszystko jest oparte i kierowane. Jaka emocja takie postąpienie, a że emocje w czasie są różne, więc stąd tyle sprzeczności w ich zachowaniach.
Gdyby umysł bazował na intelekcie, wynik jej kalkulacji byłby zawsze taki sam, a tak, jest tyle irracjonalności w zachowaniach kobiet, bo im jak się zmieni emocja to zmienia się całe myślenie, podejmowane są inne wybory.
Dla nas to popieprzone, bo nasze myślenie oparte jest na realnej intelektualnej kalkulacji i stąd przynosi wynik stały, a im w oparciu o emocje – po prostu zmienny.

Dlatego one mówią to co myślą, a robią to co czują, dla nas to nie ma sensu, ale one tak mają.

Ten podział płci względem postrzegania rzeczywistości, wspaniale sprawdzał się przez wieki ludzkiej egzystencji. Władza potrzebowała szczególnej mądrości i wielkich odkrywców, naukowców, konstruktorów, a nawet myślicieli czy wojowników.
Władza potrzebowała być niezależna od huśtawek emocjonalnych czy hormonalnych, bo musiała być stabilna, oparta na rozumie, logicznej kalkulacji, na inteligentnym i racjonalnym wyborze.
Dlatego, instynktownie, mężczyźni objęli w naszej cywilizacji większość tego rodzaju zadań. Wśród kobiet mało jest wielkich tego świata i jedna Skłodowska szału tutaj nie zrobi.
Dla kobiet, podczas codziennych zmagań z wychowaniem dziecka, karmieniem go, reagowaniem na każdą jego potrzebę, dobrze było powierzyć sterowanie komuś mądremu.
Nie oznacza to, że kobiety są głupie. Są po prostu tak inne, że często żartem mówię do dziewczyny, „jesteś kosmitką!”.
Kobieta za nic ma jakiekolwiek deklaracje, o jakie ją zapytałeś, które ona z Tobą jakoś ustaliła.
Jeżeli zapytasz ją: „Słuchaj, przeszliśmy razem tyle, obiecaj mi, że jeżeli nasz związek kiedykolwiek się rozpadnie, bo tak może przecież być, to zostaniemy bliskimi znajomymi, przyjaciółmi już do końca.
Dla Ciebie to jest racjonalny wybór. Myślisz tak dzisiaj, będziesz myślał tak za tydzień, za pół roku będziesz miał to samo zdanie na ten temat.
A ona nie.
Ona teraz tak czuje więc powie Ci „TAK TAK TAK”, w jakiś czas po tym jak wasz związek się zakończy, ona nie będzie czuła tego i nie licz na to, że będziecie tymi przyjaciółmi.

Pozdrawiam
F.

Laski to tylko emocje
Latest posts by F. (see all)

Dodaj komentarz