Model Uwodzenia (3) – Tworzenie Połączenia Emocjonalnego

  • by

Model Uwodzenia (3) - Tworzenie Połączenia EmocjonalnegoModel uwodzenia dzielimy na podstawowe etapy:

Faza I: nawiązanie kontaktu
Faza II: flirt i budowa napięcia
Faza III: tworzenie połączenia emocjonalnego
Faza IV: uwodzenie i seks
Faza V: tworzenie długofalowej relacji

Pierwsza oraz druga faza zostały dogłębnie i szczegółowo poruszone w dwóch poprzednich artykułach. Teraz, omówimy mechanizm tworzenia połączenia emocjonalnego.

Faza III: Tworzenie połączenia emocjonalnego
Na tym etapie lwią część procesu uwodzenia masz już za sobą. Nawiązałeś kontakt i bawisz się z dziewczyną. Rozmawiacie, śmiejecie się. Budujesz napięcie i flirtujesz. Macie za sobą pierwszy pocałunek, będący wynikiem waszego flirtu.
Czas na eskalację relacji.
Czas na stworzenie połączenia emocjonalnego.

Czym jest połączenie emocjonalne?
Można je wytłumaczyć poprzez prostą emocję, w wyniku której kobieta czuje że mimo że znacie się kilka kwadransów, jest to już coś więcej.
Jeżeli wszystko zrobiłeś dobrze, pierwsze dwie fazy sprawiły że dziewczyna postrzega Cię jako mężczyznę pewnego siebie, mającego własne zdanie, potrafiącego sobie poradzić i podejmować decyzje – słowem: przywódczego, towarzyskiego, mającego poczucie humoru i wiele przygód.
Nie mniej jednak, jest to tylko jej wrażenie. Podobasz się jej, ale jednocześnie wie że prawie Cię nie zna.
Czas to zmienić.

Projekcja emocjonalna kieruje się odmienną logiką.
To że mężczyzna i kobieta czują się sobie bliscy, pozornie może wydać Ci się ilością wspólnych doświadczeń i przede wszystkim ilością spędzonego czasu. I po części będziesz miał rację. Ale nie do końca.

Te ważne elementy ich relacji wywołują w kobiecie określone emocje. I to emocje te decydują w jaki sposób ona się z nim czuje, czy czuje że jest jej księciem czy też czuje że to nie ma sensu.
I dopiero w wyniku tej emocji, kobieta zaczyna argumentować sobie: no tak, bo przecież znamy się tyle i tyle razem przeszliśmy.
Albo: no tak, znamy się długo, ale to okazuje się nie być tym czego oczekiwałam.
Albo: robimy tyle wspaniałych rzeczy, że czuję że to jest to!

Albo: dowolne inne uzasadnienia którymi będzie starała się tłumaczyć sobie emocje, które do Ciebie czuje. Treść uzasadnienia ma niewielkie znaczenie. Znaczenie ma emocja.
Za pomocą opisywanego w tej części procesu, powodujesz że kobieta odczuwa emocje dające wrażenie bliskości w relacji – ponieważ odczuwa realną bliskość emocjonalną z Tobą.
Słowem: pasujesz! 😉

W jaki sposób budować połączenie emocjonalne?
Tak naprawdę, połączenie emocjonalne może występować na wielu poziomach. Na potrzebę tego artykułu, zajmiemy się nim w sposób ogólny i techniczny.
Znaczenie ma tu fakt waszego otwarcia się na siebie. Ty opowiadasz różne historie które przydarzyły Ci się, przygody i niesamowite sytuacje w których brałeś udział. Takie, które poruszają emocje.
Twoje emocje – wówczas jej emocje podążą za Tobą.

Nazywamy to prowadzeniem emocjonalnym.
Przypomnij sobie pierwsze dwie fazy modelu uwodzenia. Kobieta miała prawie zero w głowie na Twój temat, a Ty poprzez swoje zachowanie, poprzez to jak się razem bawiliście, o czym rozmawialiście – wstawiłeś jej do głowy obrazy na swój temat.
Po połączeniu tych obrazów z emocjami – czyli tym, jak się czuła spędzając z Tobą czas – otrzymałeś wynik emocjonalny, który zadecydował: niesamowity facet.

W tym momencie ten proces się nie kończy.
W odróżnieniu od wcześniejszej fazy, poruszaj historie i tematy które dotyczyły bezpośrednio Ciebie.
Które wywarły na Tobie określone, silne emocje, które ukształtowały Twoje poglądy, które sprawiły że jesteś tu gdzie jesteś i jesteś z tego dumny.
Dziel się rzeczami pozytywnymi, które zbudowały i stworzyły najlepszą wersję Ciebie jaką znasz.
Otwórz się emocjonalnie.

Ona podąży za Tobą – nazywamy to prowadzeniem emocjonalnym.
Kiedy kobieta otworzy się na Ciebie, uruchomi zupełnie inny proces psychologiczny, będący konsekwencją bycia otwartą na drugą osobę, którą uprzednio w wyniku poprzednich faz zaszufladkowała jako „interesujący facet”.

Aby uruchomić tą machinę, Twoje historie muszą przekazywać w wątkach pobocznych takie cechy jak:
–    obrońca bliskich
–    dbający o kobietę
–    potrafiący poradzić sobie w każdej sytuacji
–    posiadający cele w życiu
–    towarzyski, otwarty emocjonalnie

Pamiętaj! Jeżeli opowiadasz o ciekawej rzeczy, to rzecz którą opowiedziałeś jest po prostu ciekawa. Jeżeli opowiadasz o 10 ciekawych rzeczach, to Ty jesteś ciekawy.

Historie dobierz pod kątem:
–    jakie moje wartości może przekazać ta historia?
–    jakie emocje może wzbudzić w kobiecie?
–    jak może zaprezentować moje życie?

Kiedy Ty otworzysz się na nią spowodujesz, że ona otworzy się na Ciebie. W ten sposób dokonujecie przekazania cech osobowości.

Słowa nie mają znaczenia.
Są tylko nośnikiem identyfikacji emocjonalnej. Z tego powodu, skup się w 30% na treści tego o czym sobie opowiadacie, a w 70% na emocjach jakie to wam daje.
Skup się na tym w jaki sposób opowiadasz. Nie chodzi tu o nadmienienie faktów w fajnej atmosferze.

Łącz fakt z emocją. Fakt + emocja (jak się czułeś).
Możesz powiedzieć: byłem za wakacjach i było fajnie.
A możesz zastanowić się co spowodowało, że czułeś się fajnie. Co zaważyło na tym, że dziś wspominasz to z uśmiechem i chcesz się z nią tym podzielić.
Nie dziel się samym faktem że było fajnie, daj jej więcej – pozwól aby mogła wczuć się w Twoje wspomnienia, Twój świat, Twoje odczucia.
Otwórz się emocjonalnie.
Byłem nad morzem i czułem się fantastycznie bo zapomniałem o wszystkich problemach, kiedy położyłem głowę na piasku, otarłem czoło zimną butelką piwa i poczułem pewnego rodzaju wolność…

Nie popełniaj błędów:
–    nie opowiadaj o rzeczach obrazujących Ciebie negatywnie
–    nie marudź, nie narzekaj
–    bądź inny niż wszyscy, czyli otwarty a nie zamknięty emocjonalnie

Pozdrawiam
F.

Leave a Reply