Model Uwodzenia – nawiązanie kontaktu

  • by

Model Uwodzenia - nawiązanie kontaktuModel uwodzenia dzielimy na podstawowe etapy:

Faza I: nawiązanie kontaktu
Faza II: flirt i budowa napięcia
Faza III: tworzenie połączenia emocjonalnego
Faza IV: uwodzenie i seks
Faza V: tworzenie długofalowej relacji

Dziś omówię pierwszą fazę modelu. Oczywiście nie myśl że ten artykuł sam wyjdzie za Ciebie z domu i zacznie poznawać kobiety – jest to wiedza, po lekturze której będziesz mógł podjąć jasną, męską decyzję: co tak naprawdę powinienem zrobić teraz.
Artykuł nie tłumaczy każdego szczegółu i elementu układanki – zarysowuje mapę uwodzenia w pierwszy

Faza I: Nawiązanie kontaktu

Pierwszy etap, to nic innego jak nawiązanie kontaktu z kobietą oraz spędzenie z nią kilku chwil na rozmowie związanej z tematem, który wynika z pierwszych zdań jakie wypowiedziałeś w jej kierunku.
W trakcie nawiązania kontaktu dochodzisz do tzw. „social hook point”, czyli momentu, w którym kobieta na poziomie emocjonalnym czuje że fajnie byłoby gdybyście zostali i porozmawiali dłużej. Jest ciekawa mężczyzny i zaintrygowana.

Ten etap charakteryzuje się pokazaniem siebie jako inteligentnego faceta, z ostrym poczuciem humoru, wysokim poziomem energii i wyluzowanym sposobem bycia – wyrażanym poprzez pewność siebie, uśmiech oraz swobodę nawiązania kontaktu i prowadzenia rozmowy.
Dla osób które jeszcze nie były na szkoleniu z uwodzenia dobra wiadomość jest taka, że swobodę w nawiązywaniu kontaktu oraz swobodnego prowadzenia rozmowy z właśnie poznawaną dziewczyną, bez zastanawiania się o czym rozmawiać i jak – można łatwo opanować, tworząc odpowiednio sprzyjające temu środowisko wewnątrz-percepcyjne w jakim się obracasz. (więcej o ramach percepcyjnych w przyszłych wydaniach magazynu).
Na początek dziewczyna ma zero w głowie na Twój temat. Kilka obrazów, szybka ocena: wygląd, mowa ciała, sposób zachowania.
Od Ciebie i tylko od Ciebie zależy, jakimi obrazami na swój temat zapełnisz jej głowę.
W tym etapie pokazujesz, że jesteś interesujący, cieszysz się całkiem ciekawym życiem oraz wspólnie żartujesz.
Wszystko jest utrzymane w tonie dobrej zabawy, nic na poważnie. W momencie kiedy zauważysz nasilające się niewerbalne lub werbalne znaki zainteresowania (zabawa włosami, słomką, szklanką, przygryzanie warg, pochylenie ciała, ruchy posuwiste wykonywane ręką lub nogą, itp.) oznacza to, że jesteś już poza etapem Nawiązywania Kontaktu.

W fazie nawiązywania kontaktu, kobieta najsilniej testuje mężczyznę. Testuje, czyli sprawdza za pomocą wysublimowanych kobiecych testów czy faktycznie jesteś tak interesującym facetem, czy jedynie jest to jej mylne wrażenie – w końcu Cię nie zna.
Testowanie polega na kategoryzowaniu i szufladkowaniu Ciebie oraz Twoich zachowań w jej ramach poznawczych. Ten proces nazywamy kwalifikacją. Mechanizm ten jest o tyle ciekawy, że sprawdza spójność Twojej osoby z jej pozytywnym wrażeniem na Twój temat.
Zasadą „zdawalności” takiego testu jest – nie jakby się wydawało – podanie właściwej odpowiedzi lub zachowania w nawet najlepszy dla sytuacji sposób – lecz czysty manewr podczas flirtu, który sprawia że nie wpadasz w jej ramę kwalifikacyjną. Manewr ten to technika którą nazywamy sztuczną dyskwalifikacją, jest to zupełnie osobny temat.

Zwykle mężczyźni nie znają tych zachowań ani nawet nie mają świadomości ich występowania. Wtedy wydaje im się, że zwyczajnie nie rozumieją kobiet.
Wyraźnym przykładem takiego testu jest kiedy nagle usłyszysz z ust zainteresowanej Tobą kobiety:
–    „A dlaczego miałbym w ogóle się z Tobą spotkać?

Oczywiście reakcja będąca próbą uzasadnienia tego, że spotkanie będzie ciekawe – z góry skaże całą interakcję na niezrozumiały dla mężczyzny fiask. Rama reaktywna w której się tłumaczysz, uzasadniasz jej słuszność swoich poczynań, formuje postawę uległą, która z miejsca przestaje być atrakcyjna.

Podsumowując:
Na starcie kobieta wie o Tobie zero. Podczas Fazy Nawiązania Kontaktu, „wklejasz” kobiecie do głowy obrazy na swój temat.
Zgodnie z jedną z odmian podstawowego błędu atrybucji poznawczej, informacje które odbieramy jako pierwsze wydają nam się ważniejsze i bardziej reprezentatywne niż kolejne. Te następne zniekształcane są przez nas tak, aby w jak największym stopniu pasowały do pierwszych (tzw. mechanizm budowy ramy).
Podczas luźnej rozmowy zaczynasz opowiadać zabawne historie które zdarzyły się wokół, ale niekoniecznie muszą dotyczyć Ciebie. Ważne jest, aby na tym etapie, na ile to możliwe, ograniczyć opowiadanie bezpośrednio o sobie.
Tematy o których rozmawiacie poruszają jedynie luźne emocje na wysokim poziome energii.

W następnym wydaniu, napiszę o etapie drugim – fazie flirtu. Wiedza zawarta powyżej pozwala już jednak zacząć konkretną praktykę.

Pozdrawiam
F.
Model Uwodzenia - nawiązanie kontaktu
Latest posts by F. (see all)

Dodaj komentarz