Nie Miała Przewagi Technicznej…

  • by

Tu F.

Dokładnie 12 października 1492 „pradelegacja europejska” z Krzysztofem Kolumbem na czele dotarła do Indii Zachodnich (Antyli) u wybrzeży Ameryki – kontynentu nieznanego w ówczesnej Europie.

W konsekwencji tego odkrycia w XVII wieku rozpoczął się podbój Nowego Kontynentu przez ówczesnych Europejczyków.

Spójrz. Mieli oni do dyspozycji wielkie okręty, żelazne działa, taktykę i technologię, która wyprzedzała tubylczą ludność o całe epoki.

Nawet w stosunku liczebnym 1000:1 na korzyść ludności przeciwnika, pomimo działania na jej terytorium, mając do dyspozycji technologię przekraczającą o epoki i dającą nierówną przewagę, jej zderzenie rzeczywistością było dla niej nie do wygrania.

Ludność tubylcza NIE miała przewagi technicznej.

Biały człowiek podbił Nowy Ląd i zupełnie podporządkował sobie ludność miejscową.
Co wygrało w tamtym czasie? Tak naprawdę wiedza, technologia, umiejętności, taktyka i technika, lepsze plany co robić i w jaki sposób.

Większe możliwości rozpracowania i rozpoznania przeciwnika, a także świadomość jego możliwości i postępowań, prześwitywanie zachowań ludności i jej działań bojowych, kamuflażowych, itd.

Tak dzięki znaczącej przewadze technicznej w naszej historii Ziemi jedna cywilizacja podporządkowała sobie drugą, dalszy rozwój potoczyła w jakimś kierunku, aż do dziś.

Pomimo że ta historia wydarzyła się bardzo dawno, wnioski z niej możemy aktywnie przenosić na nasze życie dzisiaj.

Na podobnej zasadzie przewagę możesz osiągnąć wobec swojej kobiety w związku który masz lub który będziesz kiedyś tworzył.

To jest coś co zmiata z nóg, wciąga w ekran i NIE pozwala się oderwać.

To jest wręcz niesprawiedliwa przewaga jaką Tobie przekazuję.
Jednak z nią, wygrywasz w związkach.

Pozdrawiam
F.

Nie Miała Przewagi Technicznej...
Latest posts by F. (see all)

Dodaj komentarz