Nie szukam kobiety na stałe

Cześć
Jestem świeżo po lekturze Efektu Zakochania.
Jeszcze bardziej zmieniło mi się podejście przez to do związków – jednym słowem masakra – zaciekawiłeś mnie tą chemią, że nawet chce w tyg iść do czytelni i poszukać książek na temat właśnie chemii. Teraz jest zastanawiające, że jednak jesteśmy uzależnieni od chemii i poprzez nią można łatwo manipulować ludźmi. Ja się np pogodziłem już dawno z tym ze nie szukam partnerki na stałe, mimo że kiedyś mi zależało na tym.

Pozdrawiam
Kamil

Hej
Nie szukasz partnerki na stałe? 🙂
To tak nie działa niestety, możesz tak myśleć kiedy żadnej nie masz, ale jeżeli poznasz laskę na więcej niż 1 seks – a zazwyczaj tak jest, bo spotkania są fajne same w sobie (działanie fenyloetyloaminy) a że seks był spoko, no to czemu jej jeszcze raz nie bzyknąć… jeszcze raz… jeszcze raz… a wtedy fenyloetyloamina Cię zalewa, oksytocyna uzależnia – i wtedy wiesz co się stanie?
Napiszesz mi, że jednak zmieniłeś zdanie i naprawdę będziesz w to wierzył, że to Twoja intelektualna własna decyzja z uwagi na takie lub inne doświadczenia Twoja „wolna wola” i świadome „decydowanie” będzie w tym momencie kukiełką, pociąganą za sznurki biochemii.

Chyba że naprawdę zdobędziesz się na kontrolę tego, ale to musiałbyś mieć jakąś zasadę zrywania kontaktu przy pierwszym bodźcu rozpoznawczym, bo potem to i tak wystąpi i nie będziesz chciał kończyć.
A jak zaczniesz mieć merytoryczne powody do zerwania (jej wkurzające zachowania, wasze kłótnie) to nie będziesz mógł – bo trzyma Cię oksytocyna będziesz kolejnym który zniechęca się uporczywym związkiem, ale zanim z tego wybrnie to w tym trwa, bo urwanie relacji między Tobą a osobą z którą pozyskałeś więź hormonalną (oksytocyna) jest bolesne w skutek nagłego odstawienia tęsknisz… za kolejną dawką oksytocyny… tylko kontakt z TĄ OSOBĄ może Ci go „zaaplikować” – jest to substancja psychoaktywna, jako że zmienia sposób w jaki się czujesz a nikt nie chce czuć się źle ani bardzo źle, każdy tęskni za tymi chwilami gdy było dobrze i bardzo dobrze 🙂

Pozdrawiam
F.


PS: Jeżeli interesuje Cię to co czytasz,
możesz skorzystać z darmowego KURSU, jaki przygotowałem dla Ciebie, aby zebrać wiedzę w CAŁOŚĆ:.

Ten podręcznik jest CAłKOWICIE darmowy,
jednak dziĘki zawartej w nim wiedzy,
Twoje rozmowy z kobietą już NIGDY nie będą takie same.

Ten niezwykły materiał udostępniam tutaj:Nie szukam kobiety na stałe
Nie szukam kobiety na stałe

Latest posts by F. (see all)

Dodaj komentarz