O Czym Rozmawiać Na Randce

  • by

O Czym Rozmawiać Na Randce

Powiem Ci, że to jest najlepszy i najprostszy patent na randki, a jednocześnie tak mało osób o nim pomyśli i praktycznie nikt na to nie wpada.
Kiedy poznałem 9 lat starszą od siebie dziewczynę w klubie nocnym było nam cudownie, w konsekwencji kolejnego dnia poszliśmy do mojego ulubionego miejsca na kawę.
Opowiadaliśmy sobie o pierdołach, o zabawnych rzeczach, o opowieściach które ułożyłeś sobie już na początku tej książki… ale efekt był taki, że ten czar z poprzedniego wieczoru gdzieś się po prostu ulotnił.Długo zastanawiałem się czemu i wtedy z pomocą przyszedł mój dobry znajomy, kiedyś trener jednej ze szkół podrywu.

Otóż dał mi on następujący przykład:

Jeżeli będę z dziewczyną rozmawiał o pierwszych lepszych rzeczach, typu „a wiesz byłem na całkiem fajnej imprezie w miejscu X, było tam sporo ludzi, wszyscy się dobrze bawili, wtedy Krzysiek przyniósł wielki tort i blablabla…” – to będziemy się śmiać z imprezy, ale nie zbudujemy tym żadnego połączenia między nami.

Oczywiście, takie opowieści są również potrzebne, dlatego kazałem Ci je przygotować już na samym początku. Niemniej jednak, one nie wystarczą.

Porównaj to teraz z drugim przykładem rozmowy:

„Mówisz, że studiujesz architekturę i nie leży Ci to do końca… ja też kiedyś trafiłem na studia na kierunek, który do końca nie był moim wymarzonym wyborem, chociaż na samym początku tak myślałem.

Ale w określonym momencie podjąłem sam przed sobą decyzję, że zmieniam ten kierunek, pomimo że oznaczało to dla mnie tak naprawdę rok w plecy.

Ale nauczyłem się na tym doświadczeniu, że nie to jest ważne aby gdzieś biec w byle jakim kierunku, a z rozwagą stąpać odpowiedzialnymi krokami przez życie.

Dlatego zatrzymałem się na moment.

Uznałem wszystko co zdarzyło się dotąd za bardzo ważne i użyteczne doświadczenie w moim życiu. Wtedy wybrałem wydział weterynaryjny, czułem, że to jest to czym chcę się zająć dalej.

Małymi bezbronnymi istotami, o których większość zwyczajnie zapomina. Olałem ekonomię.
Rozważałaś, na ile interesują Cię obliczenia i konstrukcje?

Stylizacja wnętrz o której mówisz, to zupełnie inna bajka. Wyobraź sobie siebie już po skończeniu tych studiów (…)”

Oczywiście – rozmowa, a nie tureckie kazanie.

Budujesz połączenie emocjonalne w ten sposób, ponieważ rozmawiasz z nią o rzeczach dla was ważnych personalnie, ale jednocześnie takich które nie są intymne lub zbyt osobiste.

Otwieracie się przed sobą i łączycie na głębszych poziomach, niż jedynie gadacie o śmiesznych ludziach z jakiejś imprezy Twojej czy jej.
Stajecie się OTWARCI NA SIEBIE.

Zwróć uwagę, że przez cały czas powtarzam to w tej książce.

Fraktacja emocjonalna, budowanie związku psychologicznego poprzez Cube, a teraz wplatanie rozmów poruszających głębsze sfery waszego życia, ale takich, które NIE dotyczą rzeczy krępujących, intymnych.

To są sprawy personalne, ale nie wydające się być osobistymi w ujęciu jakiejś głębszej prywatności.

Możesz zainicjować takie rozmowy, ale czasem ona to zrobi za Ciebie. Wtedy większość facetów prędzej lub później zmieni temat, nie wykorzystując sytuacji do zwiększenia więzi pomiędzy wami.

Porozmawiaj z nią o tym, o czym się na Ciebie otworzyła, co wyrzuciła z siebie. Doradź jej, poprzez przykłady z własnego życia – OTWÓRZ SIĘ PRZED NIĄ.

Zwróć uwagę, że to działa też na Ciebie. Jeżeli na imprezie domowej poznasz znajomego swojego kolegi i pogadacie o piciu, dupach i imprezach – to będziesz miał nowego znajomego.

On nie ma szansy zostać Twoim najlepszym kumplem po tej imprezie, ale kojarzysz go i kiwniesz mu głową mijając go na ulicy.

Wyobraź sobie jednak, że facet miał olbrzymią wiedzę w jakimś zakresie. Porozmawiał z Tobą i wyłożył Ci przy wódce kilkadziesiąt prawd życiowych, a Ty przecierałeś oczy i myślałeś „o k.. on ma rację”.

Rozmawialiście o rzeczach, które bezpośrednio mogłyby pomóc Tobie w Twoim życiu.
Ok, zgadzam się, że on ciągle nie jest jeszcze kumplem Twojego życia.

Ale jest do tego o kilometry bliżej, niż w pierwszym przykładzie.

Pozdrawiam
F.

Leave a Reply