[SPOSÓB] Ja Zagaduję Do Niej, Ona Mówi Mało…

  • by

”Podchodzę, zaczynam mówić, wszystko OK., tylko że ona tylko reaguję, a ja cały czas gadam”

Na początku to oczywiste, że musisz wykazać z siebie więcej – to Ty podchodzisz, to Ty zaczynasz rozmowę, wobec Ciebie są oczekiwania. Im lepsza prezentacja wizualna (ubranie, fryzura, zadbanie) tym szybciej kobieta zaczyna się angażować, bo ją już kręcisz.

Zadaj jej jakieś kobiece problematyczne pytanie po chwili rozmowy – „słuchaj, mój znajomy ma wspaniałą dziewczynę i jednocześnie ma też przyjaciółkę; ta przyjaciółka to jego ex, a jego obecna dziewczyna którą kocha nie akceptuje ich spotkań – pytał ostatnio o radę, a ja sam nie bardzo wiem jaką wskazówką go wspomóc, może ty jako kobieta masz jakiś pomysł?”

Umysł dziewczyny zacznie na maksymalnych obrotach pracować, aby wpaść na rozwiązanie łamigłówki, bo to ich lubieżny temat pokroju telenowel – zaangażowanie w temat powstanie od razu, temat wynikł z Ciebie, temat jest prowadzony z Tobą, kiedy za chwilę go zmienisz, emocjonalne zaangażowanie w waszą rozmowę pozostanie”.

Ty gadasz, ona za to bardzo małomówna, więc Ty zaczynasz gadać więcej, żeby wypełnić krępującą ciszę… Ty inwestujesz, a ona nie. Udziela raczej zdawkowych odpowiedzi, ale widzisz że jest zainteresowana Tobą / tym co mówisz. 1, 2, 3 opowieść… a ona dalej nie uczestniczy w konwersacji. I tu jest kwestia kalibracji, bo może być po prostu ewidentnie nieśmiała albo – zakładając, że zrobiłeś dobre pierwsze wrażenie, to ona po prostu Cię testuje – ile będziesz we mnie inwestował?

Kończysz historię pytaniem otwartym („a twoje ulubione miejsce… jak tam było?”) [‚zmuszanie’ jej do opowiadania]

Możesz powiedzieć „teraz ty mi coś pokaż”.
W pewnym sensie spędzanie czasu na rozmowie jest inwestycją, sęk że za małą.
„Gdybyś miała na wyspę bezludną zabrać jedna osobę …blabla… kto by to był / czemu?”

Pozdrawiam
F.

[SPOSÓB] Ja Zagaduję Do Niej, Ona Mówi Mało...
Latest posts by F. (see all)

Dodaj komentarz