Technika Zazdrości zatrzyma ją przy Tobie i…

W zeszłym SU Caffe pisałem o silnej technice działającej na każdy związek.
Dokładnie rozpisałem technikę niedostępności.
Idziemy dalej za ciosem – istnieją 3 uzupełniające się techniki utrzymujące kobiecie silny stan emocjonalny związku:
– technika niedostępności;
– technika zazdrości;
technika poczucia straty;

Jako drugą omawiam technikę zazdrości.
To naprawdę zabawne, że najlepszy seks z dziewczyną mam zawsze w okresie, kiedy jest zazdrosna, kiedy czuje na sobie oddech innej kobiety. Oczywiście nie na poziomie który doprowadzi do konfliktu, kłótni i focha. Ja np. pokazuję jej sms’a którego dostałem od „koleżanki” i mówię: „zobacz co mi pisze, ale ona jest głupia, przecież wie że mam dziewczynę”. Nie może być to osoba, z którą za chwilę pójdę we 2 na piwo bo mam prawo mieć koleżankę itp. itd, bo to wywoła kłótnię. Jeśli jednak ona pojawia się mimowolnie we większym gronie znajomych, albo pracuje ze mną – musisz zdjąć z siebie wrażenie wyboru tych spotkań. Jeżeli Agnieszka mnie podrywa, ja mówię o tym dziewczynie, a później mam wolny wybór i umawiam się z Agnieszką na piwo, to wówczas takie coś nie zadziała. Jednak jeśli jest impreza firmowa (na którą naturalnie idą tylko osoby pracujące w firmie) i moja dziewczyna wie, że Agnieszka tam będzie – wówczas technika działa. Bo ona wie, że jakaś dziewczyna będzie mnie podrywać.
Na Ciebie też by to zadziałało – gdybyś miał podejrzenie, że jakiś facet który jest w sposób naturalny w otoczeniu Twojej kobiety próbuje ją „bajerować” i zaprasza na kawę jako kolega… to Ty i ja oboje dobrze wiemy, że on chciałby ją bzyknąć. Tylko dziewczyna będzie myśleć, że idą na kawę w tonie koleżeńskim. Ona rzeczywiście pójdzie z takim nastawieniem do niego, ale Ty i ja wiemy, że on ma inne nastawienie i będzie próbował małymi krokami adorować ją. Im bardziej Ty będziesz w dyskusji zwracał na to dziewczynie uwagę, tym efekt będzie gorszy, bo ona zacznie go bronić przeciw Tobie – a o niczym lepszym Twój konkurent nie może marzyć, to jednak temat na inny dział książki. I spędzacie z uśmiechem wieczór, wówczas Ty z świadomością tego wszystkiego zaczniesz mimowolnie starać się o nią bardziej, ponieważ czujesz zewnętrzne zagrożenie tym, że obcy „samiec” stara się budować emocje w Twojej kobiecie. W Twojej głowie zacznie zwiększać się waga wartości Twojej dziewczyny, w odróżnieniu od sytuacji, kiedy wszystko jest OK i nic takiego nie ma miejsca.
Dlatego znów paradoksalnie, wasz związek będzie emocjonalnie żywszy, lepszy i będziecie się bardziej kochać, gdy jest WEWNĘTRZNA POTRZEBA starania się o siebie.
Zacznie być tak samo, jak na początku relacji – kiedy spotykaliście się, chciałeś zdobyć 100% jej uwagi, jej emocji, nie miałeś 100% pewności czy to się uda. Wtedy walczyłeś. Wtedy myślałeś tylko o niej. Nie wtedy, kiedy była i wiesz że będzie i wszystko jest do przewidzenia. Jeśli ona zacznie się z kimś spotykać regularnie, 1-2 razy w tygodniu z tym samym nowym kolegą, to efekt dla związku będzie negatywny. Ale jeśli pójdzie z nim na piwo popołudniu we dwójkę raz, wcześniej się wyszykuje, wymaluje, zrobi włosy – a Ty siedzisz w domu przy swoich obowiązkach – poczujesz zazdrość w tym motywującym zakresie. Jeżeli będzie 3-4 razy w miesiącu wychodziła na takie piwo, jednak za każdym razem z innym kolegą, wciąż granica zostanie zachowana.
Tłumaczę Ci to na Twoim przykładzie, ponieważ automatycznie możesz wyobrażać sobie swoje emocje i lepiej to zrozumieć.
Z zazdrością nie wolno Ci przesadzić, ponieważ łatwo przekroczyć granicę i wówczas emocje jakie zaczną małymi krokami budować się w drugiej osobie, będą negatywne i zaszkodzą. Spraw aby zaczęła być delikatnie zazdrosna, a strzał amora rozbudzi się na nowo. Niewdzięczne instynkty…
Ja już od dawna uważam, że nasz ludzki intelekt w obecnych czasach przewyższa nasze prymitywne instynkty w stopniu dużym, choć nie całkowitym. Na logikę chcemy relację w której mamy wszystko czego pragniemy i partnerkę/partnera tylko dla siebie. W praktyce emocje w związkach będą lepsze, gdy delikatnie tym pomanipulujesz.

Pozdrawiam
F.

Technika Zazdrości zatrzyma ją przy Tobie i...
Latest posts by F. (see all)

Dodaj komentarz