Zastanawiam się co myślą inni dokoła kiedy słyszą, że podchodzę i podrywam

Zastanawiam się co myślą inni dokoła kiedy słyszą, że podchodzę i podrywamDoszedłem do wniosku, że w podrywie najbardziej przeszkadza mi to, że biorę wszystko zbyt poważnie i brakuje mi dystansu do siebie. Zastanawiam się co myślą inni dokoła kiedy słyszą, że podchodzę i podrywam, zamiast zastanawiać się nad fajną rozmową, to mnie rozprasza.”

Nie możesz pracować nad swoim charakterem postrzegając go przez pryzmat jednej dziedziny swojego życia, bo problemy które próbujesz wówczas rozwiązać są jedynie wynikiem zupełnie innego problemu.  Im więcej masz pewności siebie tym większego dystansu nabierasz i tym łatwiej jest ci kontrolować swoje stany emocjonalne.

Jeżeli brakuje Ci dystansu do samego siebie, zrób najprostszą rzecz na świecie – pytaj ludzi o godzinę. Ja podszedłem do laski na przystanku i spytałem, która godzina. Kilka sekund później przyszła na przystanek druga laska. Na oczach tamtej pytam się tej drugiej która godzina. Powiedziała mi, a ja do niej: „zaraz, pytałem się przed chwilą o godzinę tamtej pani i ona powiedziała mi, że jest X, a pani mówi mi że jest Y. Powinna pani przestawić zegarek.” Obie patrzyły się na mnie jak na kosmitę.

Kiedyś kiedy brakowało mi pewności siebie i dystansu podchodziłem do ludzi trzymając palec w nosie. Powiem Ci, że jest to całkiem niekomfortowe, ale po kilkunastu minutach śmiałem się z tego. Podrywałem 50-paro letnie kobiety i robiłem różne „dziwne” rzeczy. Takie rzeczy pozwalają Ci nabrać dystansu. Kiedyś pomalowałem sobie paznokcie na czarno i kumpel powiedział mi, że nigdy by się nie domyślił, że jestem gejem, LOL. Śmiałem się z tego.

Ja po prostu mam swój pogląd na życie i wierzę, że dla mnie jest dobry i pieprzyć to co mówią inni. Koleś mówi mi, że czarne paznokcie noszą geje. Z mojego punktu widzenia wygląda to tak – on próbuje nałożyć swój światopogląd na mój. Ale światopogląd to rzecz subiektywna i w takich kwestiach nikt nie ma większej racji. Poukładaj sobie w głowie, zastanów się nad ramą i ucementuj ją, a zacznie Ci wisieć co inni mają do powiedzenia na twój temat.

Przejmujesz się wtedy, kiedy nie masz przekonania do wartości, które wyznajesz. Czy musisz być jak inni? Nie… Ty nic nie musisz!

Kolejną rzeczą jest droczenie się z ludźmi – mówiąc bardziej technicznie „negowanie”. Z wszystkimi, których spotykam droczę się, bo taką mam naturę. A oni droczą się ze mną w rewanżu. Z moimi przyjaciółmi naprawdę czasem nie zostawiamy na sobie suchej nitki. Ostatnio z kumpelą najeżdżaliśmy na siebie przez pół godziny… muszę przyznać, chociaż to wstyd, ale w tej rundzie było 1:0 dla niej 🙂 Ale żadne z nas nawet przez chwilę nie wzięło tego na poważnie.

Możesz powiedzieć do mnie cokolwiek, a ja Ci powiem, że to urocze i Cię tak zripostuję, że się nogami zakryjesz. To jest zabawne, a ja mam w dupie co do mnie powiesz, bo wiem że chcesz mi zrobić na złość, więc nawet nie słucham. Ludzie tak jakoś mają, że kiedy powiesz im „jesteście zajebiści” to nie uwierzą, ale ja powiesz „jesteście zjebani” to wpadają w kompleksy. Może problem leży w tym, że skupiasz się nie na tych rzeczach co potrzeba.

To na czym się skupiamy wydaje się nam bardziej rzeczywiste. Jeśli np. laska ci powie „spier*” możesz myśleć „to ze mną jest coś nie tak” albo „k.., dobrze, że teraz się połapałem jaki z niej człowiek, bo inaczej za kilka lat mógłbym mieć naprawdę niesatysfakcjonujące życie – nasze dzieci mogłyby mieć jej charakterek”.

Kiedy laska Cię spławia to nie znaczy, że Cię nie lubi. Jak może Cię lubić / nie lubić, skoro Cię nie zna? To znaczy tylko tyle, że nie podobało jej się Twoje podejście – podejście, a nie TY.

Pozdrawiam
F.

Zastanawiam się co myślą inni dokoła kiedy słyszą, że podchodzę i podrywam
Latest posts by F. (see all)

Dodaj komentarz