Zobacz Jak Kobiety Są Manipulowane Emocjami

  • by

Zobacz Jak Kobiety Są Manipulowane EmocjamiFacet w swoim związku będzie zmierzał do zaspokojenia jego potrzeb, z punktu widzenia logiki.

Oznacza to, że dla faceta związkiem idealnym jest taki związek, który będzie zawsze przewidywalny, stabilny i harmoniczny.

Niestety, dla kobiety taki RACJONALNIE POPRAWNY związek oznacza STAGNACJĘ EMOCJONALNĄ.

Nie ma emocji, bo nic się nie dzieje.
Wszystko zorganizowane.

Nic nowego jutro niż to co wczoraj (nie mam na myśli pomysłów na spędzenie czasu, mam na myśli identyczny układ emocjonalny w relacji).

Więc kobieta czasem będzie dosłownie POTRZEBOWAŁA się pokłócić, zasiać intrygę w takim związku, niedomówienie i niepewność bo… to sprawia, że coś się dzieje. Ona czuje ten związek, czuje, że żyje.

A dla faceta to absurd, bo nasze postrzeganie i myślenie związane są z innymi mechanizmami, dają inne wyniki, według których się postępuje.

Jak związek będzie – wg. męskich norm powyżej – idealny, to dla kobiety będzie nudny. Wybudowany dom, który stoi i jest, daje mniej wrażeń, niż taki który można przebudować, częściowo zburzyć, odbudować, zmienić coś.

Dlatego to facet był tradycyjnie „głową rodziny”, żeby w imię emocji nie narażać potencjału przetrwania w dżungli, gdzie spędziliśmy 99% życia jako gatunek ludzki i na tym nasze instynkty się rozwinęły.

Kobiecie, siedząc np. przed monitorem, poprawne racjonalnie wydaje się, że najlepszy związek to ten przewidywalny, odkryty, stabilny.

Ona jest o tym przekonana TERAZ, bo ocenia to mając teraz neutralne do tematu emocje.
Ale gdy znajdzie się sama w takiej relacji, jej myślenie się automatycznie zmieni, bo znów – dostosuje się do uczuć.

Kobieta potrzebuje poczucia bezpieczeństwa (nic bardziej niedefiniowalnego) ale jednocześnie nie lubi przewidywalności, lubi tajemnice, odkrywanie, spontaniczność, nagły impuls.

Z męskim tokiem myślenia system się zawiesza – jak coś ma dawać poczucie bezpieczeństwa w sytuacji nieprzewidywalności. Intelekt pada. Ale u kobiet, emocjonalnie, to ma sens.

One mówią to co myślą, ale robią to co czują. I emocje z suchej analizy faktów nie odpowiadają realnym zachowaniom i decyzjom, gdy takie fakty nastaną, bo za nimi pójdą emocje, które wszystko w myśleniu zmienią.

To właśnie obrazuje różnice między kobiecym umysłem, a męskim.
U nich jaka emocja takie myślenie, a że emocje są zmienne, to i myślenie jest zmienne, dlatego kobieta zmienną jest.

Pozdrawiam
F.

Leave a Reply