Zrozum raz na zawsze mechanizm emocjonalny w dziewczynie

  • by

Właśnie zostałeś zapoznany z atrakcyjną kobietą.
Masz możliwość porozmawiać z nią, nawiązać lepszy kontakt, stworzyć przyjaźń, przeżyć razem seks, wejść w związek, uzależnić się emocjonalnie lub po prostu nigdy się nie poznać, kończąc z nią rozmowę po pierwszych kilku zdaniach formalnego przywitania.
To wszystko są możliwości.

DLACZEGO ZWYKLE JEST INACZEJ, NIŻ CHCIAŁBYŚ WYBRAĆ?
Cała relacja Twoja i jej jest wynikiem wzajemnego oddziaływania interpersonalnego oraz układu emocjonalnego jaki tworzy się między nią a Tobą.
Każda decyzja, myśl i kierunek myślenia kobiety jest zawsze ściśle skorelowany z jej stanem emocjonalnym oraz ładunkiem emocjonalnym jaki wykształcony jest między wami.

W ten sposób każde zachowanie kobiety względem Ciebie staje się tylko i wyłącznie reakcją na Twoje zachowanie. Oznacza to, że Ty sam zadecydujesz o tym jak długo z nią będziesz i na jakich zasadach – poprzez swoje zachowanie wobec niej.
Seksprzyjaciółka wbrew pozorom nie różni się od Twojej kobiety tylko tym, że z jedną uprawiasz seks z klauzurą wierności, a z drugą wesoło bawisz bez udziwniania.
Są to dwa zupełnie osobne modele psychologiczne, które kształtujesz w odmienny sposób. Często mężczyźni zastanawiają się, jak mogą zmienić swoją przyjaciółkę z którą spędzają czas na swoją dziewczynę, dziewczynę na seksprzyjaciółkę, a najlepiej wszystkie koleżanki na bardziej otwarte.
Teraz możesz zdać sobie sprawę z faktu, że każda relacja interpersonalna jaką wykształciłeś z dowolną osobą jaką poznałeś – jest wynikiem tego jak Ty się zachowywałeś – wobec tej kobiety, jak i innych.
Nie ma więc większego znaczenia, czy potrafisz uwodzić kobiety ponieważ taki się urodziłeś, czy będziesz potrafił ponieważ się tego nauczyłeś.
W obu przypadkach, otrzymasz ten sam wynik.

Każda decyzja, myśl i kierunek myślenia kobiety jest zawsze ściśle skorelowany z jej stanem emocjonalnym. Zmieniając jej emocje, stale wpływasz na ogólny kształt ładunku emocjonalnego, jaki towarzyszy waszej relacji.
Każde Twoje zachowanie zmienia jej emocje – zależnie – czy jesteście na spacerze i pikniku pośród zieleni i opalacie się w słońcu, czy się kłócicie – czy się śmiejecie, czy marudzicie, narzekacie albo rozmawiacie na smutne tematy – czy śmiejecie się z małp w zoo, czy stoicie w nudnej kolejce.
Za każdym razem to wpływa na jej emocje, na jej emocjonalny stan który przeżywa razem z Tobą. Nieświadomie tworzy sobie skojarzenia chwili z otoczeniem, muzyką, widokiem, czasem i wszystkim co wokół ma jakieś znaczenie, również z Tobą.

Istota ludzka, na bardzo głębokim poziomie motywuje się potrzebą doświadczania pozytywnych emocji i potrzebą uniknięcia zdarzeń dających emocje negatywne.
Instynkt zawsze priorytetowo będzie starał się uniknąć tych najbardziej negatywnych emocji oraz starał się w danej chwili doświadczyć tych najbardziej pozytywnych, dających przyjemność i radość.
Kojarząc czas spędzany z Tobą z odczuwaniem takich emocji na waszych spotkaniach – z perspektywy obserwatora – to kobieta będzie chciała, abyś zabierał ją na więcej spotkań.

Utrzymując ją w takim stanie rzeczy, kształtujesz waszą relację interpersonalną poprzez swoje zachowanie.
Na etapie relacji, w którym kobieta chce spędzać z Tobą czas, z każdym spotkaniem mocniej i mocniej, pojawia się lista najczęstszych motywów jej reakcji percepcyjnej:

  • ona chce z Tobą stworzyć związek
  • widzi w Tobie zwykłego kolegę
  • interesuje ją tylko seks (w wyniku Twojego zachowania, interesuje ją seks z Tobą)
  • forma seksualna ma dla niej mniejsze znaczenie; nie zrezygnuje z relacji z Tobą, nawet jeśli wie, że nie ma szans na związek.

Ostatni model warunkowany jest tylko i wyłącznie siłą emocji jakich będzie doświadczać przy Tobie, jej postrzeganiem Ciebie przez pryzmat Twojej własnej wartości.

TO TWORZY ATRAKCYJNOŚĆ

Kształtuj relację w stronę związku lub seks-przyjaźni, bez względu na charakter jaki ma ona dzisiaj. Kiedy osiągniesz to do czego zmierzasz, droga z której zaczynałeś nie będzie miała znaczenia.
Wszystkie relacje interpersonalne mają charakter dynamiczny, oznacza to, że są stale „wyginane” i bombardowane przez emocjonalne ładunki, skojarzenia, wspólne doświadczenia, a po czasie „odgięcie” to jest zauważalne w sposób wyraźny. Wtedy ta osoba myśli o Tobie inaczej, zachowuje się inaczej, do tego po prostu razem robicie inne rzeczy.
To co kobieta czuje względem Ciebie i to jak się do Ciebie odnosi, jest wynikiem Twoich dotychczasowych poczynań w jej kierunku.
Zadaj sobie pytanie, czy z perspektywy uzyskanych wyników zachowania te były właściwe.

Pozdrawiam

F.

Leave a Reply